Bilgi / Randevu Al

IELTS KURSU

IELTS Nedir?

IELTS (International English Language Testing System) Sınavı, İngilizcenin kullanıldığı ülkelerde eğitim görmek ya da çalışmak isteyen kişilerin İngilizce dil yeterliliklerini ölçmek ve değerlendirmek amacıyla yapılan ve birçok ülke tarafından kabul edilen uluslararası geçerliliği olan bir sınavdır.                        

IELTS, dört dil becerisini (dinleme, okuma, yazma ve konuşma) ölçer. Katılımcılar her bölümden ayrı ayrı puan alırlar. Bu notların ortalaması genel sınav puanını oluşturur. Her bir bölüm 1-9 arası skorla puanlandırılır.4 becerinin ortalama skoru da IELTS skorunu oluşturur.


ACADEMIC VE GENERAL IELTS olmak üzere 2 çeşit IELTS sınavı vardır.

  • Academic IELTS; İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim almak isteyen kişilerin katılması gereken sınavdır.General IELTS; İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak amacıyla başvuru yapmak isteyenler veya aynı ülkelere göçmen olarak başvuruda bulunmak isteyen kişilerin katılması gereken sınavdır.
  • Academic ve General IELTS sınavlarında Dinleme ve Konuşma bölümleri ortak bölümlerdir. Sadece “Okuma ve Yazma” bölümleri farklıdır.
  • Academic IELTS sınavında “Okuma” bölümünde daha çok eğitimle ilgili akademik konular bulunurken General IELTS’te genel konulara yer verilir.
  • Academic IELTS sınavında “Yazma” bölümünde 2 deneme yazmanız istenir. İlkinde bir grafik ya da tabloyu yorumlamanız gerekmektedir; ikincisinde eğitimle ilgili bir konuda deneme yazmanız istenmektedir. General IELTS sınavında ise birinci soruda bir konuyla ilgili mektup yazmanız istenir, ikinci soruda ise genel bir konuda deneme yazmanız istenir.

IELTS sınav sonucunun 2 yıl geçerliliği vardır.

IELTS-SPEAKING

IELTS uluslararası geçerliliği olan ve sizin İngilizce diline ne kadar hakim olduğunuzu ölçen bir sınavdır; sınavda herhangi bir aksanda sorular gelebilir. IELTS İngilizce’yi ana dil olarak kullanan tüm ülkelerin aksanlarını içerir.    

IELTS Kursu ile Sınav Nasıl Kazanılır?

IELTS sınavı bütün dil becerilerini ölçmektedir. Güçlü ve zayıf becerilerinizi eğitim koordinatörlerimizle beraber belirleyip sınav hazırlık programınızı birlikte oluşturabiliriz.

IELTS kursu kelime bilginizi geliştirip; konuşma ve yazma pratikleri yaparak sınav hazırlık sürecinde vaktinizi iyi değerlendirmek adına bize başvurabilirsiniz.


IELTS Kursumuz Hakkında Detaylı Bilgi Almak için Lütfen Formu Doldurun veya Size En Yakın Şubemizi Arayın!

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN: