Bilgi / Randevu Al

DLA

DLA 

 

DLA (Kabin Ekibi Dil Sınavı), Türk Hava Yolları’nın kendi bünyesi içerisinde gerçekleştirdiği, kabin personeli seçerken adayların dil yetkinliklerini ölçtüğü bir sınavdır. Adayların dil bilgisi, telaffuzu, kelime bilgisi, anlama ve soruya uygun cevap verme yeterlilikleri ölçülür. Bilgisayar ortamında yapılan bu sınavda katılımcılara 11 adet soru sorulmaktadır. Sınavın toplam süresi 20 dakikadır. 

 

Sınav bölümleri şu şekildedir:

 

General Questions: Adaylara genel içerikli 5 soru sorulur ve her bir soru için 75 saniye süre verilir. Adayların verdikleri cevaptan sorulan soruları anlayıp anlamadıkları ölçülür.

Picture Description: Adaylara iki adet görsel gösterilerek bu görseller hakkında sorular sorulur.  Her resim için adayların 75 saniye süresi vardır. Adayların konuşma becerileri ölçülür.

ScenariosBu bölümde adaylara 2 adet senaryo yöneltilir. Katılımcılara bu durumda ne yapardınız gibi bir soru yöneltilip, anlama ve konuşma becerileri ölçülür. Her soru için yanıt süresi 75 dakikadır. 

Re-telling: Sınava katılan adaylara 2 ayrı okuma parçası verilir. Adaylardan bu parçaları kendi cümleleri ile yorumlanması istenir. Her soru için cevap süresi 75 dakikadır. 

 

Detaylı bilgi almak için lütfen kurumumuz ile iletişime geçin.

DAHA FAZLA BİLGİ İÇİN: